O Początku Świata

To nie koniec świata – to Początek Świata.

To motto Fundacji. Przy zakładaniu Fundacji przyświecała nam myśl o stworzeniu miejsca, które zapewni kompleksowe wsparcie dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością. Naszą misją jest zapewnienie opieki dla jak największej ilości rodzin, w jak najszerszym wymiarze.  

Choroba lub narodziny dziecka z niepełnosprawnością są często dla rodziców “końcem świata”. Stają oni przed wyzwaniem, które wydaje się być nie do pokonania. Szybko uświadamiają sobie, że są z tym problemem sami – bez wsparcia systemowego, podstawowej wiedzy co robić, gdzie iść, nie otrzymują wsparcia psychologicznego.  

Koncentracja w rodzinie dotkniętej niepełnosprawnością ukierunkowana jest właściwie wyłącznie na dziecko – rodzic staje się szoferem, terapeutą, pielęgniarzem… Zaczyna pełnić role, do których nikt go nie przygotował. Często taki rodzic może nie radzić sobie z obowiązkami, które na niego spadły. Może przeżywać stany depresyjne i lękowe, jednocześnie nie dzieląc się z nikim trudnościami, których doświadcza. Z dnia na dzień rodzic, a nawet i cała rodzina zostają wykluczeni z życia społecznego, a rodzice i rodzeństwo rezygnują z dotychczasowego, “normalnego” życia, aby dostosować się do nowej sytuacji. 

Nasze centrum powstało by wspierać właśnie takie rodziny. Pokazywać im, gdzie szukać wsparcia, jak zawalczyć o dobre życie dla wszystkich jej członków oraz jak ułatwić funkcjonowanie sobie i swoim pociechom.  

Początek Świata to miejsce, w którym…

ŁZY płyną z rozpaczy, wysiłku lub szczęścia

UŚMIECH oznacza radość lub zawstydzenie

KRZYK oznacza strach, ból lub zadowolenie

CISZA oznacza spokój, skupienie lub niemoc